Všetky správy

24.01.2020

Epidémia koronavíra

Aktuálna epidémia koronavírus 2019-nCoV, ktorá vypukla v meste Wuhan a šíriaci sa nielen v provincii Hubei, ale aj do celého sveta, nakazila desaťtisíce ľudí a počet obetí sa šplhá k tisícke. V Číne bola vzatá do karantény veľké mestá, ako je Wuhan s 11 miliónmi obyvateľov, vrátane celej provincie.

Svetová zdravotnícka organizácia veľmi vážne varuje pred týmto ochorením a nabáda štáty k zvýšenej aktivite a k predzásobenie ochrannými prostriedkami. Bohužiaľ ochranné dýchacie masky, ochranné odevy, ochranné okuliare aj ochranné rukavice sa z veľkej časti vyrábajú v Číne a nariadením čínskej vlády bol zakázaný ich export. V dôsledku toho sú európske výrobné kapacity preťažené a pociťujú nedostatok materiálu na výrobu. Preto sa bude v ponuke postupne nedostávať týchto výrobkov, a môže nastať aj ich krátkodobá nedostupnosť. Aktuálne dodacie termíny sú dodávateľmi avizované na koniec apríla, resp. respirátory až na júl a august.

Za túto situáciu sa ospravedlňujeme, ale vďaka enormnej globálneho dopytu ju nemôžeme ovplyvniť.

 
05.12.2019

Vianočné darčeky

Sviatočné nákupy na konci roka 2019

Blíži sa koniec roka, koniec finančného obdobia a tiež čas vianoc, ktorý je spojený s obdarovaním blízkych, známych a kolegov. Rozhodli sme sa venovať našim zákazníkom vianočný darček v podobe predĺženej možnosti výmeny zakúpeného tovaru od dnes do 24. januára 2019.

V tejto súvislosti oznamujeme, že pracujeme naposledy 20. 12. 2019 a prvý pracovný deň v novom roku 2020 je 2. 1.

Prajeme Vám pohodové nakupovanie.

 
05.09.2019

Nové modely ochranných prilieb

Uvádzame na trh nové modely ochrannej prilieb Rockman a RANGER, ktoré doplnia našu ponuku v oblasti ochrany hlavy a tváre. Nové priemyselné ochranné prilby spĺňajúce normu ČSN EN 397 a sú určené pre stavebníctvo, elektroinštalačné práce, stojírenství, petrochenický priemysel atď.

 
16.06.2019

Ochrana pri práci v horúčave

Práca v horúčave predstavuje obrovkou záťaž pre organismums. Bezpečnosť a ochrana zdravia musí byť pre každého zaěstnavatele i zamestnancov prioritou. Ako sa správne správať pri teplotách nad 30 ° C? Pokúsili sme sa pripraviť rady pre bezpečnú prácu v letnom horúcom prostredí.

 
25.05.2018

Ochrana osobných údajov

Dnešným dňom vstupuje do platnosti Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, zvané aj GDPR. Nová legislatíva priniesla prísnejšie požiadavky na ochranu osobných údajov, ktoré našu firmu nijako nezaskočili, pretože sa na ňu pripravujeme už od roku 2017. O svoje dáta sa nemusíte báť, zaistili sme ich maximálnu bezpečnosť. Bez zákonného dôvodu nikomu ďalšiemu vaše údaje neodovzdávame, ani sme v minulosti neodovzdávali. Viac informácií nájdete v našom Vyhlásení o ochrane osobných údajov.

Sme radi, že ste nám poskytli svoju dôveru.

 
 

Naš sortiment

Hlavné menu

Statické stránky